CEDİ OSMAN SAYIYI AÇIKLADI

Milli basketbolcu Cedi Osman, Cleveland Cavaliers'ın Chicago Bulls ile oynadığı maçta Elazığ'daki depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi. Cedi Osman karşı karşıya gelme sonrası topladıkları sayıyı açıkladı.

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli oyuncu Cedi Osman, Chicago Bulls karşılaşmasında atılacak her 3 sayılık basket için Elazığ'daki depremin mağdurlarına 200 bin dolar bağışta bulunmuş oldu. Cedi Osman'ın bu organizasyonuna spor dünyasından biroldukça isim katıldı ve toplamda 385 bin TL toplandı.Cedi Osman 118-106 kaybettikleri maçta 18 sayı, 6 asist ve 1 ribaundla oynadı. 4 üçlük deneyen Cedi Osman, 2 isabet buldu. Karşılaşmada ise toplam 63 üçlük atış yapılırken, bunlardan 25 tanesi isabetli oldu.

Maça kısa bir süre kala "Güzel bir haberim var. Isınmada Larry Nance Jr. Yanıma geldi 'Gel 200 yapalım. Ben de maçta atılan her 3 sayı için 200 dolar bağışlayayım' dedi. Ben bir tek kendi adıma 100 doları, 200 olarak güncelliyorum. Teşekkürler!" açıklamasını meydana getiren Cedi Osman, karşılaşma sonrası topladıkları yardım bedelini duyurdu.

Cedi Osman yaptığı açıklamada "Maçta toplam 25 üçlük oldu. Ben ve Larry Nance Jr toplamda 10 bin dolar bağışlıyoruz. Arda Turan, Nuri Şahin, Yusuf Yazıcı ve Işıl Alben'den toplam 10 bin dolar. Nevzat Aydın 250 bin TL, Adana Basketbol Kulübü 2 bin 500 $ katkı yaptı. Öte taraftan Cedi Osman'ın başlattığı kampanyanın ardından binlerce vatandaş AFAD'ın organizasyonu vasıtasıyla depremzedelere yarımda bulundu. Deprem yazıp 1866'ya SMS atanlar ve bu sayede 10 TL bağışta bulunan yurttaşlar, telefonlarından aldıkları ekran görüntülerini Cedi Osman'la paylaştı.


Dün gece Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan milli basketbolcu, "Bu akşam oynayacağımız Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls maçında atılacak her 3 sayılık basket için Elazığ'daki depremin mağdurlarına 100 dolar bağışta bulunacağım. Haydi, atabildiğimiz kadar atıyoruz." ifadelerini kullandı.

Açıklamanın peşinden bunu şov amaçlı yaptığı yönünde gelen yorumlara milli yıldız bir izahat daha yayınlayarak, "Yazılanların bir kısmını üzülerek okudum. Ben her türlü yardımı hep gizli saklı yapıyorum. Bu sefer amaç özellikle gizli saklı olmaması. Bir ihtimal iki takımdan birileri katılır, fazla bağış olur. Ülkemizdeki depreme dikkat çekmiş oluruz, fena mı olur? Bu kadar nefret iyi değil..." şeklinde tepki gösterdi.
Cedi Osman'ın bu anlamlı paylaşımına sporcularımızdan Arda Turan, Işıl Alben, Nuri Şahin ve Yusuf Yazıcı da destek oldu.

Arda Turan, "Güzel yürekli kardeşim. Her 3 sayı için aynı rakamı ben de bağışlıyorum. Sabaha karşı ekran başındayız. Elinizi korkak alıştırmayın."

Nuri Şahin: Teke tek yapsak senle boy ölçüşemem o yüzden elimden gelen tek şey bu güzel kampanyaya katılmak. Her 3 sayı için benden de aynı miktarı yaz kardeşim.

Yusuf Yazıcı: Ben de varım Cedi. Ne güzel bir kampanya. Yazın bir tek pota sözünü alırım ama.

Işıl Alben: Cedi asisti yaptı, şimdi hep birlikte daha çok sayı atalım. Her 3 sayılık basket için aynı miktarda ben de varım. Güzel bir farkındalık oldu, yüreğine sıhhat.
Maçın ardından izahat yapan Osman, maçta toplam 25 üçlük atılmış olduğunı ve takım arkadaşı Larry Nance Jr ile birlikte toplam 10 bin dolar bağış yapacaklarını duyurdu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar