KOBE BRYANT HAYATINI KAYBETTİ!

ABD basınında yer alan haberlere göre eski yıldız basketbolcu efsane Kobe Bryant, Kaliforniya'da geçirdiği bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti.

ABD’de magazin basının en önemli kuruluşlarından biri olan TMZ’nin son dakika olarak geçmiş olduğu habere göre; Kobe Bryant, Kaliforniya'daki helikopter kazasında hayatını kaybetti. NBA tarihinin efsane isimlerinden önde gelen 41 yaşındaki Kobe Bryant ABD’ye göre sabah saatlerinde Los Angeles Lakers maçının dönüşünde kendine ilişkin Sikorsky S-76 tipi helikopteriyle geçirdiği kazada kurtulamadı.

Kimliği hemen hemen belli olmayan 4 yakınıyla maçtan dönen efsane ismin helikopteri sis nedeniyle Calabasas civarlarında bir tepeye çarpıp yere çakıldı ve alev aldı. Verilen son bilgilere gore Kobe’nin eşi Vanessa helikopterde bulunmuyordu.

Yetkililer, kazadan kurtulan olmadığını ve Kobe Bryant’ın da yolcular arasında bulunduğunu doğruladı. Kariyerinde 5 kere NBA şampiyonu olan (2000, 2001, 2002, 2009 ve 2010) Kobe; 2009 ve 2010’da NBA Finalleri’nin en kıymetli oyuncusu seçbilimselşti. 2008 ve 2012’de Rüya ekip’la olimpiyat altın madalyası da kazanan Kobe Bryant, NBA’de tüm zamanlarda maksimum sayı kaydeden 4. Oyuncu olarak tarihe geçmişti.

1996 Draft’ında NBA’e adım atan ve 2016’da kariyerine nokta koyan Kobe’nin hem 8 hem de 24 numaralı formaları Los Angeles Lakers tarafından emekliye ayrılmıştı. İki farklı forması emekli edilen tek isim olan Kobe Bryant tüm zamanların en iyi oyuncuları içinde gösteriliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar