Anadolu Efes'ten yeni bir proje


Anadolu Efes Spor Kulübü, EuroLeague’in yeni projesi EuroLeague Academy kapsamında Okyanus Kolejleri iş birliği ile çocukların basketbol ile tanışmasını sağlayacak bir projeye başladı.

Lacivert-beyazlı kulüpten meydana getirilen açıklamaya gore, katılımcıların tertipli spor yapmalarının hedeflendiği projenin ilk hafta maçları gerçekleştirildi.

Projeyle, Anadolu Efes- EuroLeague Academy takımlarında yer alacak 11-12 yaş aralığındaki kız ve adam çocuklarının hem basketbol ile tanışacağı hem de Okyanus Kolejleri kampüslerinde oynanacak karşılaşmalar sayesinde mini EuroLeague coşkuını yaşayacağı açıklandı.

Gökçe Dayı: Projeye kıymet katacağımıza inanıyoruz
EuroLeague Academy'nin kendileri için çok heyecan verici bir proje bulunduğunu ifade eden Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı ise şöyle mevzuştu:

"EuroLeague'in yeni organizasyonu EuroLeague Academy'nin bir parçası olduğumuz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Bu projenin, çocuklarımızı yaşıtlarıyla bir araya getirerek onların sosyal gelişimlerine katkıda bulunacağına ve onların daha sağlıklı bireyler olmalarına yardımcı olacağına eminiz. Basketbolun bir spor branşından daha fazlası olduğuna inanarak Türkiye'de basketbol sevgisinin daha fazla kişiye erişmesinda en büyük paya haiz kulüplerden biriyiz. çünkü kurumsal partnerimiz Okyanus Kolejleri ile beraber EuroLeague Academy'ye büyük kıymet katacağımıza inanıyoruz."

İlk sezonu mini THY Avrupa Ligi formatında düzenlenecek projede normal sezon Nisan ayı içerisinde tamamlanacak. Sekiz ekibin yer aldığı ligde ilk dört sırada yer alacak takımlar, play-off turuna kalacak. Bu dört ekip, play-off turunda Fenerbahçe Beko'nun EuroLeague Academy Ligi'nde ilk dört sırayı alan takım ile karşı karşıya gelecek. Play-off turunda da başarılı olan dört ekip, EuroLeague Academy Dörtlü Finali'ne katılacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar