"Adalet yerini bulacak."Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet unvan maçında hakemlerin tartışmalı kararıyla ABD'li Anthony Dirrell'a yenilen Türk boksör Avni senedirım'ın itirazı kabul edildi.

Senedirım'ın unvan maçını tekrar oynayacağını WBC Başkanı Mauricio Sulaiman düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

Çırağan Oteli'nde düzenlenen basın toplantısına Avni senedirım, yıldırım'ın menajeri Ahmet Öner, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz katıldı.

Basın toplantısının açılış hitabını icra eden Avni senedirım'ın menajeri Ahmet Öner, "Son maçta maalesef şanssız bir halde maç durduruldu. Avni öne geçerken 1 raunt kala maç kesildi. Şaibe olduğunu düşünerek WBC'ye itiraz ettik. WBC Başkanı'nın yardımıyla başvurumuz kabul edildi. Avni hakkını alacak." diye mevzuştu.

Mauricio Sulaiman: "hakkaniyet yerini bulacak"
WBC Başkanı Mauricio Sulaiman maçın şanssız bir şekilde yarıda kesildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Avni şampiyon benzer biçimde dövüştü. Şanssız bir halde kaza ile açılmış kaş yarası yüzünden maç kesildi. Bitmemiş bir maçtı. Dirrell ile de gurur duyuyorum. İkisi de dünyada gördüğüm en güzel maçlardan birini sergiledi. Maçın ertesi günü Avni ve menajeri Meksika'ya yanıma geldiler. İkisine de hakkaniyet yerini bulacak diye söz verdim. Her şey anlaşıldı ve imzalar atıldı."

Avni senedirım: "Kemeri Türkiye'ye getireceğim"
Boksör Avni yıldırım ise hak ettiği şampiyonluğun elinden alındığını vurgulayarak, "Son maçta talihsizlik yaşadık. Hak ettiğimiz şampiyonluk elimizden alındı. Tüm türkiye üzüldü. Lüzumlu hamleleri, başvuruları, itirazları yapmış olduk ve itiraz neticelandı. Şampiyonluk yalnız ertelendi. O şampiyonluk kesinlikle Türkiye'ye gelecek, kimse merak etmesin. Çalışmalaramıza aynı şekilde devam edeceğiz. Niyet hayır akıbet hayır. Verdiğim sözü tutacağım ve o kemeri Türkiye'ye getireceğim. Dünya'da Türk boksunun da var bulunduğunu gösterdik. Dünya 5'ten büyüktür." ifadelerini kullandı.

Sivaslı olan Avni yıldırım'a destek olmak için toplantıya katılan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Sivasspor ve Sivaslılar olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonrasında da Avni'nin yanında olacağız. Kemeri alacağından şüphemiz yok." dedi.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de Avni ile ilgili olarak, "Türkiye'de ustalaşmış boksu en iyi şekilde meydana getiren spor ahlakı ile gurur duyduğumuz bir sporcu. Türk boksunun dünya çapında bir yerde olması için çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Toplantının sonunda Avni senedirım için İstanbul'da bir unvan maçı organize edilmesi görüşülürken menajeri, Avni'ye saat armağan etti.

Hiç yorum yok