Ramil Guliyev kariyerini olimpiyat altınıyla taçlandırmak istiyorDünya ve Avrupa şampiyonu ulusal atlet Ramil Guliyev, tüm konsantrasyonunun 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na yönelik bulunduğunu belirterek, "En büyük hedefim olimpiyatlarda altın madalya kazanmak. Bunu gerçekleştirerek üçlüyü tamamlayacağım." dedi.

Ramil Guliyev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sürem hazırlıklarını Antalya'nın Belek gezim Merkezi'nde yoğun bir şekilde sürdürdüğünü, Elmas Lig kapsamında 3 Mayıs'ta Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenecek yarışla sezona başlamış olacağını belirtti.

Elmas Lig'in dışında 27 Eylül-6 Ekim tarihlerinde Doha'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na kadar başka turnuvalarda da yer alacağını aktaran 28 yaşındaki atlet, "İnşallah bu sene iyi geçer. Doğal, tüm hazırlıklarımı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için yapıyorum. En büyük hedefim olimpiyatlarda altın madalya kazanmak. Buna çok inanıyorum ve bunu başarmayı çok isterim. Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nın arkasından bunu da gerçekleştirerek üçlüyü tamamlayacağım." ifadelerini kullandı.

"Altın madalyaya daha yakınım"
Dünya Atletizm Şampiyonası'na son şampiyon unvanıyla katılacak olan Ramil Guliyev, bu durumun kendisinde herhangi bir baskı oluşturmadığını aktardı.

Rakiplerinden daha iyi durumda bulunduğunu düşündüğünü dile getiren milli atlet, "Bu konum, benim değil rakiplerimin üzerinde baskı oluşturuyor. Benim için bir avantaj. Rakiplerimden birazcık daha önde olduğumu düşünüyorum. Dünya Şampiyonası'nda daha rahat yarışacağım. Altın madalyaya rakiplerime nazaran bir tık daha yakınım. Tekrar altın madalya elde edebilmek için çalışıyorum." şeklinde görüş belirtti.

"en az 8 sene daha pistlerde olacağım"
Ramil Guliyev, ciddi bir sakatlık yaşamadığı sürece en az 8 yıl daha pistlerde olacağını kaydetti.

2012 Londra ve 2016 Rio'nun peşinden 2020 Tokyo'da piste çıkmak istediğini anlatan milli atlet, "2020 Tokyo, son olimpiyatım olmayacak. Kariyerime devam edeceğim. 2020 Tokyo'dan sonrasında 1 olimpiyat daha göreceğime inanıyorum. Ciddi bir sakatlık yaşamadığım sürece en az 8 yıl daha pistlerde olacağımı düşünüyorum." değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

"Spor merkezi açmayı düşünüyorum"
Ramil Guliyev, sporculuk kariyerini bitirdikten sonra öğrencilerin eğitim ve sporu bir arada sürdürebileceği bir merkez yaptırmayı istediğini açıkladı.

Eğitim ile sporun bir arada olmadığında sıkıntı yaşandığına dikkati çeken Ramil Guliyev, şunları kaydetti:

"Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Olimpiyat Spor Lisesi'nde okudum. Tüm spor branşları vardı. Hem spor aynı zamanda eğitim aynı yerdeydi. Her şey iç içeydi. Spor ile eğitimin bir arada olması çok önemli. Eğitim, spor ve öteki tüm gereksinimlar aynı yerde karşılanmalı. Bu şekilde sporcu adayları yeteneklerini göstererek başarıya ulaşabilir. Türkiye'de böyle bir spor merkezi açmayı düşünüyorum. Kalıcı bir şey bırakmak isterim."

Hiç yorum yok