Ahmet Sabri Fener RöportajıSporda Manşet Dergisi olarak Elazığspor’un  başarılı kalecisi Ahmet Sabri Fener ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Merhaba bize biraz kendinizden bahsedermisiniz ?

05/05/1992 Konya doğumluyum ailem ile birlikte Konya’da yaşıyorum. Futbola forvet olarak başladım, hocalarımın yönlendirmesiyle kaleci oldum. Konya Şekerspor alt yapısından yetiştim ardından Anadolu Selçukspor’da kalecilik yaptım.2012-2013 sezonunda Anadolu Selçukspor’un as kalecisiyken 2013-14 sezon başında Konyaspor’a transfer oldum. Ardından Gaziantep BBSK’ya transfer oldum. Şimdi de Elazığspor için ter döküyorum


Neden futbolu tercih ettin?

Aslında sporculuk hayatıma atletizm ile başladım. Futbol seçmelerini duyduğum zaman Konya şeker spor kulübüne gidip bu şekilde futbolculuk hayatıma başladım diyebilirim.


Takım olarak bu sezon ki hedefleriniz neler?

Şuan ki konumumuzdan yola çıkarsak ligde kalmak tabi ki ama Elazığspor’da inanılmaz bir arkadaşlık ve aile ortamı var. Burada başkanı hocası herkes iç içe inşallah en kısa zamanda bulunduğumuz konumdan yukarı doğru çıkarız ve Elazığspor hakkettiği yerde olur.


İdol olarak gördüğünüz bir isim var mı?

İdolüm tabi ki her kaleci gibi var. Bildiğimiz gibi Türkiye'nin en iyi kalecilerinin başında Volkan Demirel ve çalışma fırsatı bulduğum kişilik, karakter olarak bize örnek olan Akın Vardar, Ziya Aydın, Mehmet Zeki Uçan ve Gürsel Yapraklı örnek aldığım isimler.Kendinizi olmak istediğiniz yerde mi görüyorsunuz?

Şuan iyi konumda olduğumu düşünüyorum ama çalışarak daha üst seviyede olmayı isterim.


Sizce günümüzde Türk liglerinin en iyi kalecileri kimler ?


Fenerbahçeli Volkan Demirel, benim için Türkiye’nin en iyi kalecisi.

Sizde en çok iz bırakan taraftar gurubu hangisi?

Çok iyi taraftar grupları var tabi ki; Konyaspor,Göztepe,Karşıyaka ve Tatangalar gibi.


Saha dışında ki hayatınız da neler yapıyorsunuz?

Saha dışında arkadaş ortamımız var onlarla birlikte olup zaman geçiriyoruz.


Futbol dışında bireysel bir yeteceğiniz var mı?

Çok iyi pes oynarım :)Son zamanlardaki spora siyasetin fazlasıyla bulaşması hakkındaki düşünceleriniz neler?

Herkesin bir görüşü var saygı duymak gerekir.


Sporda Manşet Dergisini takip ediyor musunuz görüş ve önerileriniz neler?

Tabi ki takip ediyorum şuan için takip edilen dergilerden, inşallah daha iyi olursunuz. Ayrıca bana da sayınızda yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim.


Ahmet Sabri Fener'e sorularıma verdiği samimi cevaplarından teşekkür eder faal futbol hayatında başarılar dilerim. Özel Röportaj: Naz KURAN

Hiç yorum yok