Zoru Finlandiya Başardı

 

Zoru Finlandiya Başardı

Avrupa Voleybol Şampiyonası C Grubu'nda yer alan A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Finlandiya’ya 3-2 mağlup oldu.Filenin Efeleri , C Grubu’ndaki beşinci maçında Finlandiya ile karşı karşıya geldi

Karşılıklı sayılarla başlayan ve çekişmeye sahne olan ilk sette ay-yıldızlı ekip üst üste hatalar yaparak farkı kapatmakta zorlandı. Finlandiya 25-17’lik sonuçla ilk setten 1-0 üstün ayrıldı.

Maçın ikinci setinde de farkını ortaya koyan ve ritmi tutturan Finlandiya oldu.  Türkiye maça tutunmak için hamlelerde bulundu. Adis’in etkili servisleriyle Türkiye öne geçmeyi başardı. Ve durumu  8-14’lük skora getirdi. Tempoyu tutturan Türkiye, ikinci seti 16-25 kazandı. Maçta eşitlik sağlandı, durum 1-1 oldu.

Üçüncü set, iki takımın karşılıklı sayılarıyla devam etti. İki takımın kontrolünde geçen üçüncü sette kazanan taraf Filenin Efeleri oldu. Seti 27-29 kazanan Filenin Efeleri durumu 1-2 yaptı.

Dördüncü sette üstünlüğü sağlayan Finlandiya oldu. Dördüncü seti 25-18 kazanarak  2-2 eşitlik sağlandı.

Karar setinde ise iki takımda çekişmeli maç sürdü.  Rakibine şans tanımayan Finlandiya durumu 3-2’ye getirerek maçı kazanan takım oldu.

Türkiye avantajı  sağlayamadı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar