Süper Lig Başlıyor!

TFF Başkanı Nihat Özdemir koronavirüs sebebiyle liglere verilen aranın 12-13 ve 14 Haziran haftası son  bulacağını canlı yayında açıkladı. Özdemir, video konferans yoluyla gerçekleştirdiği basın toplantısında 12-13-14 Haziran haftası Süper Lig, TFF 1. Lig, 2.Lig, 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig (BAL) başlayacağını duyurdu.

Nihat Özdemir'in açıklamaları şöyle;

''Şimdilik olmak kaydıyla, ertelenen tüm profesyonel liglerimi ve amatör liglerimizi 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Müsabakaların hangi şartlarda oynanması gerektiğini Bilim Kurulu ile istişare edeceğiz. Bilim Kurulu bu çalışmaları yürütürken, biz de kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleriyle çalışmalarımızı başlatacağız.''


''HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK''

''Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ama yeni dönemi de fırsata çevirmemiz gereklidir. Sağduyu içerisinde, bireysel ve toplumsal tüm sorumlulukları yerine getirerek bunu başaracağımıza eminim.

''LİGLERİ TEMMUZ AYI SONUNDA TAMAMLAYACAĞIZ''

''Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. Elimizde değişik senaryolarla birlikte ertelenen ligler 12-13-14 Hazirana haftasında başlama kararı aldık. Liglerin belirlenen tarihlerde oynanması için Sağlık Bakanlığına müracaat edeceğiz. Tüm istişaremizi yapıp Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu maçların nasıl oynanacağına dair karar çerçevesinde liglerimizi başlatacağız. Devletin tüm kurulaarın desteğiyle sezonu başlatmayı hedefliyoruz. İnşallah ligleri temmuz ayı sonunda tamamlayacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar