Kübra Karaltı Röportajı
Başarılı kano ve kürek  sporcusu ve sosyal medyada  ''çokfıstık '' markası ile adeta yeni bir akım yaratan Kübra Karaltı ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik..


Bu keyifle sohbet sizlerle...

1-Kübra Karaltı kimdir? Bize kendinden bahseder misin ?
02.01.1994 İstanbul doğumluyum 10 yaşında başladığım spor hayatıma şuan eğitmenlik yaparak devam ediyorum.Grup halinde kano aktiviteleri düzenliyorum.Bir yenisini ekleyip kendi ürettiğim fıstık ezmesi markamın satışına devam ediyorum.Kendimi kısaca anlatmam gerekirse ;Spora aşık aynı zamanda dans etmeyi seven hayatın olabildiğince içinde  sınırlarını bilen ama yapabileceklerininde farkında azimli ve realist biriyim 


2-Kano ve kürek sporculuğu yapıyorsun.Ülkemizde bu iki sporun durumu hakkında görüşlerin neler ?

5 yıl profesyonel olarak kano ve kürek sporuyla ilgilendim, günümüzde daha aktif olmasına rağmen kısıtlı imkanlar nedeniyle beklenen başarılar daha geç ve güç elde ediliyor.

3-Kano sporunun geleceğini nasıl görüyorsun ?

Sponsor ve destekle kano sporunun ülkemizde bilinirliğini arttırılması büyük ivme kazandıracağına inanıyorum.Dünya çapında Türkiye adına ses getirebilecek çok başarılı sporcularımız var.


4-Fenerbahçe ve Galatasaray yelken ve kürek sporunda faal durumdalar.Bu yeterli mi ?
Fenerbahçe ve Galatasaray kulübünün başarıları gurur verici gençleri bu spora yöneltme kısmını iyi yönetiyorlar. Herşey imkanlarla doğru orantıda ,şartları zengin olanın her zaman fazlası vardır,Bu yüzden yeteri kadar demem doğru olmaz 


5-Amatör sporlara sponsor bulunması çok zor.Sen bu zorlukları yaşadın mı ?
Kesinlike yaşadım. Büyük kulüplerle kafa kafaya yarışlarda boy gösteren amatör takımlarımız var.Yarışlarda konakladığımız yerlerden yediklerimize sahip olduğumuz teknelere kadar fark oluyordu. günümüzde bu durum devam ediyor,.insanların dezavantaj olarak gördüğü şartları avantaja dönüştürdük.imkanları sonuna kadar değerlendirip azimle daha çok antrenman yapıyorduk bu her zaman başarı olarak geri dönüyor.


6-Fitness ile de çok yakından ilgilisin. Sence ülkemizde fittness'ın günden güne yayılmasının sebebi ne ?

.Fitness ile yoğun olarak ilgilendiğim dönem vücut geliştirmeye yöneldim.Keyifli bir o kadar zor bir maratondu benim için.Dünya çapında herkes yöneldi 7’den 70 ‘e spor yapıyoruz.Ülkemizde yaygınlaşmasının başlıca nedeni popüler olması bunun yanı sıra insanların dış görünüşlerine verdikleri önem tabi herşeyin başı sağlık demeden geçmeyelim.


7-Fittness hakkında okuyucularımıza tavsiyelerin neler ?
Fitness’ın kelime anlamı fiziksel uygunluktur.Herşey kelimenin içerisinde gizli fiziksel uygunluk İçin yapılan egzersiz bütünü tavsiyem sağlıklı kalmak yaşam kalitenizi arttırmak İçin spor yapılmalı gün içinde hareket halinde kalmaları fitness için kulaktan dolma bilgilerle değil profesyonel kişilere danışmaları ve tabi merak edip araştırmaları şart


8-Sosyal medyada özellikle instagramda  ''çokfıstık'' ürünüyle büyük bir beğeni topladın .Bu ürün hakkında bilgi verir misin ?

8Fıstık ezmesi üretimine başladım.Hedef kitlem sporculardı ,şuan herkesten talep var beni mutlu ediyor.Farklı bir serüvene atıldım diyebilirim. ‘çokfıstık’ı  markalaştırma yolunda ilerliyorum. Hedefim daha fazla kitleye ulaşmak .ürünü severek tüketip video fotoğraf ulaştırıyorlar ,en sevdiğim bölüm burası..İnsanlar ‘çokfıstık’ta samimiyet görüyor, ürünüm şeker katkı ve koruyucu içermiyor tercih edilmesinin en büyük nedeni bu ve organik olması,her kesime hitap ediyor .diyabet hastalarıda gönül rahatlığı ile tüketebilir.Kalori oranı diğerlerine nazaran minimum seviyede.İnstagramdan bir göz atmanızı tavsiye ederim.fıstık ezmesine alerjim var bu bilgiyi paylaşmadan geçemedim.

9-Kano ve fittness dışında en sevdiğin spor ?
.Açıkçası içerisinde top olmayan tüm sporlara yatkınlığım var.ekip çalışması muhteşem birşey fakat bireysel olarak başarı elde etmek kendi sınırlarını keşfetmek tarifsiz bir his.Tekrar bir su sporuyla cevap vereyim rüzgar sörfü


10-Hangi takımı tutuyorsun ?

 Fenerbahçeliyim..

11-Hayatta onlarsız yapamayacağın üç yiyecek ?

.Domates ,badem ,yoğurt

12-Bundan sonraki hedeflerin ?
Kendi ürünüm olan ‘çokfıstık’ı önce Ülkemde ilerleyen zamanlarda dünyada tanıtmak.

Röportaj: Koray Güçlü

Yorum Gönder

0 Yorumlar