DÜZGÜN BİR ŞEY YOKTU (Fenerbahçe Kasımpaşa)

Hafta başında Ali Palabıyık atamasına tepki göstermiştim. Bu hakem kıyafeti giymiş arkadaş geçtiğimiz sezon derbiyi katletmişti Fenerbahçe lehine! Nasıl hala sarı lacivertlilerin maçını yönetiyor biri çıksın açıklasın! Başka takımların lehine bir durum olunca hakemlikleri bitiyor! Nihat Özdemir ne yazık ki söylenenleri çürütemiyor. Geçen hafta Kayserispor maçında aleyhine bir hata varsa lehine iki hata oldu ama hakem yüzünden kayıp yangını çıktı.

Henüz üçüncü dakikada verilen penaltıya hiç katılmıyorum. Ozan ile Kasımpaşalı oyuncunun dizleri değdi birbirine. Ozan da fırsattan istifade inandırıcı olmasa da attı kendini. Ali bey de onu kırmadı. VAR da uyarmadı. Bu faul başka branşta çalınır da futbolda olmaz böyle faul! Zanka'nın kaleciye geri pasına kayıtsız kalması da trajik bir andı...

Sarı lacivertliler bu şekilde erken öne geçse de Kasımpaşalı oyuncularda konsatre kaybı görmedim. Rakip yarı alanda prese devam ettiler. Gol için Koita ile iki kere net şansı da değerlendiremediler. Zaten Koita üzerine düşen her pozisyonda takımı aleyhine aksiyon aldı! Fenerbahçe akınları engelleyemeyince, Yusuf Khalili ikilisi eşitliği getirdi. Aslında maç tam dengeye geçti derken, Kasımpaşalı oyuncu Sadiku'nun manasız şekilde penaltıya sebep vermesi yaktı takımını. Tartışmaya açık değil. Ardından Hafez ihanet etti! Tam tabiri budur. İki saçma hareketle takım nasıl yakılır şahit olduk. Fenerbahçe'nin işini daha da kolaylaştırdılar. 

Açıkçası Kayserispor deplasmanında Fenerbahçe'yi daha iyi bulmuştum. Bu maç hücum girişimlerini yetersiz ve rakibi yıldırma anlamında dirençli değillerdi. Şutlar dağlara taşlara gitti. Yine Ali Palabıyık yaptı yapacağını. Yusuf'u sakatladıkları pozisyonu es geçti! Penaltıyı vermedi. O köşe vuruşu gol oldu. Gitti golde ihlal kontrolü için VAR'a başvurdu. Birkaç dakika sonra da tıpkı penaltı pozisyonu gibi izleye izleye üçüncü golü yedirdi üç oyuncu. Serdar on metrelik alandan paralel koşu yaparak sıçradı topa. Kimse oralı değildi. Antrenmanda daha zor vurdururlar o derece. 

Tepeden tırnağa ilginç bir maç oldu. Golü atan Kasımpaşa iki kere çok geçmeden tuhaf iki gol yedi. Kırmızı kartlar iki takımın bek oyuncusuna çıktı. Hakeminden tut sahadaki oyununa, oyuncusuna kadar düzgün sayacağım bir şey yoktu inanın. Tribündekiler bitse de gitsek modundaydı adeta. Sendeleye sendeleye kazanmayı bildi Fenerbahçe.

Yorum Gönder

0 Yorumlar