HARBİ FIRTINA (Trabzonspor Parma)

Bordo maviye gönül vermiş taraftarlar, her sezon öncesi şampiyonluk şarkısı söyler. Malumunuz uzun zamandır bu sevince hasretler. Yalnız Trabzonspor'un iç açıcı kadrosu, taraflı tarafsız herkese şampiyonluk hissiyatını veriyor bu sefer. Geçen sezondan bugüne, doğru hamlelerle takdir toplamaya devam ediyorlar.

Sadece alt yapı operasyonu ile kalmadılar, mali yönden de örnek gösterilecek işlere imza atıyorlar. Geçtiğimiz sezon Malatyaspor maçı sonrası alınan kararlar kesinlikle kırılma anıdır! Uzun zamandır sezon başı özelinde, pozitif havayı bu denli hissetmemiştir taraftarlar. Sahaya da keyif veren futbol olarak geri dönüyor tabii ki. 

Orta alanda Obi Mikel ve Onazi arasında gidip geliyordur herkes ama Abdulkadir Parmak orada ışıl ışıl parlıyor. Sadece savunma yönü değil, hücum reaksiyonları da son derece başarılı. Kaç kere faul ile durdurmak zorunda kaldılar. Rakip yarı alanda topla alışveriş sonrası atağı ciddi şekilde olgunlaştırma sürekliliği müthiş. Lakin savunmadaki bireysel hatalar ve zaaflar düşündürücü! Kendi ikramımızla kötü goller gördük kalemizde. Birlikte oynama alışkanlığıyla düzelir umarım. 

Üstünlük tamamen bizdeydi fakat sosyal medyada da görmüşsünüzdür; o beklenen adam lazım ileri uca. Üçüncü bölgeye kadar top süper getiriliyor, sonrasında ceza sahasını karıştıracak, top oraya inince etkili olacak oyuncuyu arıyor gözler. Golcü demişken, gollerimiz süperdi yalnız. Önce Pereira trivela şov yaptı, ardından günün göze batan isimlerinden Yusuf Sarı büyük yıldız golü attı. Otur tekrar tekrar izle hepsini!

Bu takıma bakınca, tek eksi sayılacak durum takım boyu diyebilirim. Yan toplarda sorun yaşanabilir! Çalışıp önlemi alınmalı. Topların çoğu yere düşüyor! Hava toplarında etkili olan takımlar bireysel hata beklemeden gol yapar bunları. Rakip bireysel hata ile attı işte. Düzelmezse ''ha bu yenur mi'' sesi daha çok gelir kulağımıza...

Campi hakkında henüz konuşmak erken. Gelmeden önce çok sağlam maçlarını izlemiştim ve beğendim. Önümüzdeki maçlarda daha net yazarız. Son dakikada galibiyet ile bitse güzel olurdu. Bu akşamın beni sevindiren diğer yanı, tüm takım değiştikten sonra bile, aynı tempo ve istekte devam ettiler. Sırıtmadık karşılarında. Demek oluyor ki herkes formayı seviyor ve rekabet kızışacak. Bir bakmışız Abdulkadir Ömür oturuyor, Yusuf Sarı oynuyor. Şaşırmam...

Yorum Gönder

0 Yorumlar