Milliler İlk Maç Mağlup

Türkiye A Milli Kadın Basketbol takımı, 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası C Grubu ilk maçında İtalya'ya mağlup oldu. Potanın Perileri'nde en skorer isim 4/10 saha içi isabetiyle 13 sayı atan Olcay Çakır olurken 11 sayı atan Cansu Köksal ve 10 sayıyla oynayan Pelin Bilgiç de çift haneli skor üreten öteki isimlerden oldular.


Letonya ve Sırbistan'ın ortaklaşa düzenlediği 2019 FIBA kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda C Grubu'nda yer edinen Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı turnuvadaki ilk maçında İtalya'ya 57-54 mağlup oldu.

Sırbistan'ın Niş şehrindeki Cair Spor Merkezi'nde oynanan maçın başlangıcında rakip İtalya 4-0 öne geçse de Türkiye, oyundaki kontrolü kısa sürede eline alarak skoru 15-4 lehine çevirdi. Stokes ve Pelin'in etkili oyunu ile farkın kapanmasına izin vermeyen ay-yıldızlılar, ilk periyodu 17-10 önde tamamladı.

Türkiye, ikinci çeyreğin ilk 5 dakikası süresince sayı üretemezken, rakip İtalya Zandalasini ve Sottana'nın sayıları ile farkı azaltarak skoru 17-16 yaptı. Ay-yıldızlılar, Pelin'in art arda sayılarıyla skoru 25-19'a getirdi. Türkiye, ikinci çeyreğin son kısmınde de sayı üretemezken, rakip İtalya bulduğu sayılarla soyunma odasına 26-25 üstün gitti.

Üçüncü çeyreğin başında Işıl'ın 3 sayılık basketi ile yine öne geçen Türkiye, Stokes ve Cansu'nun sayılarıyla farkı açarak skoru 33-26'ya getirdi. İtalya, savunmadaki etkili oyunuyla farkı azaltırken, ay-yıldızlılar son çeyreğe 37-36 önde girdi.


Final periyoduna Olcay'ın 3 sayılık basketiyle süregelen Türkiye, Tuğçe, Bahar ve Olcay'ın sayılarıyla maçtaki üstünlüğünü korusa da İtalya, Crippa ve Cinili'nin bulduğu 3 sayılık basketlerle farkın açılmasına izin vermedi. Sottana'nın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla maçın son bölümünde öne geçen İtalya, karşılaşmayı 57-54 kazandı.

Bu arada, son periyotta sakatlanan İtalyan basketbolcu Francesca Dotto, maça devam edemedi.

C Grubu'nda mücadelesi devam eden Türkiye, şampiyonadaki ikinci maçında yarın saat 17.00'de Slovenya ile karşılaşacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar