UEFA'dan Karadağ'a ırkçılık soruşturmasıUEFA, İngiltere ile oynanan 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri A Grubu maçında taraftarlarının ırkçı tezahüratta bulunması nedeniyle Karadağ Futbol Federasyonu hakkında soruşturma başlattı.

UEFA'dan meydana getirilen açıklamada, başkent Podgorica'daki Gradski Stadı'nda oynanan ve İngiltere'nin 5-1 üstünlüğüyle nihayetlenen mücadelede, taraftarlarının ırkçı tezahüratları, tribünde anarşi çıkarması, meşale yakması, sahaya madde atması ve merdivenlerin boş bırakılmaması sebebiyle Karadağ Futbol Federasyonu hakkında disiplin sualşturması açıldığı bildirildi.

Konunun UEFA Denetim, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından 16 Mayıs'ta görüşüleceği açıklandı.

Mücadele esnasında İngiltere milli ekipı'ndan Raheem Sterling, Callum Hudson-Odoi ve Danny Rose, Karadağlı taraftarlar tarafından ırkçı tezahüratlara maruz kalmıştı. Ekibinın son golünü atan Sterling, ırkçı tezahüratlara karşı gol sevincini kulaklarını kapatarak yaşamıştı. Karşılaşmanın arkasından yaşananlara tepki gösteren Sterling, bu tip durumlarda cezaların daha caydırıcı olması yönünde UEFA'ya çağrıda bulunmuştu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar