DEMİRAL'ANYA (ALANYASPOR TRABZONSPOR)


Görkemli Galatasaray galibiyeti camiayı havaya soktu ama sadece bir üç puan olduğunu unutmamalılar. Maç kazandım şampiyon olurum, kaybettim olamayız hallerine girmemeli camia. Zaten Ünal hoca maç sonu temkinli açıklamalar yapmıştı. Önemli olan taraftarların buna uyup uymayacağı. Alanyaspor lige iyi başlamadı ve bu maça müthiş motive hazırlandı. Kıran kırana oyunu hepberaber izledik gördüğünüz gibi.

Çok hareketli başlayan mücadelede erken gole tanıklık ettik. Konuk takım adına beklenmedik bir an, ev sahibi için müthiş dakikada. Trabzonspor daha baskılı görünen taraftı. Bir ara Alanyaspor'un sahası enine boyuna küçük mü diye düşünmedim değil. Birbirlerine hiç geniş alan bırakmadılar.

Maçın başından itibaren parlayan genç savunmacı Merih Demiral, hem golünü attı hem de gol olacak topu çizgiden çevirdi. Müthiş tempoda çok zevkli bir maç izledik. Hücum hareketleri zaman zaman o zevki doruğa çıkardı. Trabzonspor beraberlik golüne defalarca yaklaştı ama ya bayrağa takıldı ya da Ufuk Ceylan'a. Maçın en güzel atağına Alanyaspor imza attı. Onur bu güzel hareketlerin sonuçlanmasına izin vermedi, Onur'un hakkını da teslim edelim.

İkinci yarının başında Pereira ile çok net fırsat kaçtı. Bu gol olsa resmen baştan başlayacaktı maç. Skor avantajını elinde bulunduran Alanyaspor geri çekildi ve karşı atak kolladı. Çokta fırsat buldular. Hepsini bir güzel harcadılar. Trabzonspor'a ikinci yarı çok net pozisyon vermediler. Abdülkadir'in cepheden şut girişimi vardı, iyi vurmadı. Yalnız Merih kusursuz bir savunma örneği gösterdi bu maçta. Hatasız oynadı. Galibiyette başrol oynadı. Rodallega'ya net pozisyonda vurdurmadı. Bu performanstan bir tık üstü Ramos zaten. Son zamanlarda gördüğüm en faydalı oyundu.

Bu maçta kim kaybederse kaybetsin, o kötü bu iyi diyerek bir takımı yücelterek halim yok. İki takımı da tebrik ediyorum. Müthiş bir efor sarf ettiler, azim istek üst düzey idi. Bir kişi fark yarattı ve soyadının hakkını verdi. Demir gibi sağlam durdu. Attı, yedirmedi. Umarım böyle devam eder ve Türk futbolu Ozan'dan sonra bir tane daha sağlam stoper kazanır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar