GOL PARTİSİ (GALATASARAY ALANYASPOR)


Fatih Terim Eren'i şu an mecburi tercih etse de Sinan konusunda ısrarcı. Bana sorarsanız şansını kullanamamıştı. Muğdat veya Feghouli'yi bekliyordum. Yalnız Feghouli'nin üstünü iyice çizmişe benziyor hoca. Alanyaspor'da Junior Fernandes önemli eksik, tıpkı Rodrigues gibi. 

Galatasaray bir önceki iç saha maçı gibi düşük tempoda başladı. Alanyaspor takım halinde yarı sahasında beklerken boşluk aradı sarı kırmızılılar. Donk'un kızağa çekilmesiyle daha yaratıcı bir orta alana sahipti sahada fakat ilk net pozisyonu bulan konuk takımdı ve Muslera izin vermedi. Kırılma anıydı!

Halil Umut Meler bundan sonraki maçlar için meslektaşlarına mesajı verdi. Herkes Emre'ye yapılan sert müdahaleye nasıl kart çıkmaz derken, yere yatıp sedye isteyip kullanmayan ve ayağa kalkıp çıkan Barış'a sarı kartı verdi. Bu şekilde oyunu çirkinleştiren oyunculara fırsat verilmemeli!

Galatasaray ilk yarının sonlarına doğru baskıyı arttırdı. Hücum düzenlerinde ara ara aksamalar göze çarptı. Mesela Nagatomo ve Onyekuru pek anlaşamadı en başta. Nagatomo hücum bölgesinde top alınca Onyekuru ceza sahasında oluyordu. Gol Eren'in çabasıyla geldi. Yaptığı baskı ile köşe vuruşu kazandırdı. Ardından karambolde kilit açıldı. 

Sinan ilk yarının sonlarında dörde bir pozisyonu harcadı ve tepki gördü. İkinci yarıya çıkar mı derken bambaşka bir Sinan izledik. Önce şutu sonra asisti ile farkın oluşmasında başrol oynadı. Galiba soyunma odasında iyi fırça yemiş! Aslında gecenin olayı Emre Akbaba'nın şahane golüydü. Eski takımına karşı sevgilisi olduğu tribünleri coşturdu. 

Galatasaray taraftarı bugün mutluluktan uyuyamaz herhalde. Özellikle ikinci yarıda bütün dilekleri gerçekleşmiştir. Emre golünü attı hatta genç Yunus Akgün oyuna girer girmez nefis bir asist yaptı. İlk yarı sağlam durdular ikinci yarı şov yaptılar. İlk yarı temkinli kalmalarının sebebi rakiplerinin aldığı sürpriz skorlar büyük ihtimalle! İkinci yarı yeni arkadaşları Emre Akbaba için gol partisi verdiler...

Galatasaray taraftarı hafta boyunca bu mutluluğun üstüne hem transfer haberleri ile yatıp kalkarken hem de şampiyonlar ligi kurasını bekleyecekler. Sonrasında zorlu Trabzonspor deplasmanı var. Yeni transferler sonrası daha çok heyecan verici bir Galatasaray oluşabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar