YİNE GÜNLERDEN CUMA( BURSASPOR BEŞİKTAŞ )


İki takımın da eksiği çoktu. Beşiktaş geniş kadrosundan yararlandı ama Bursaspor için aynı durum söz konusu değil. En önemli iki silahı Batalla ve Sow görev yapamadı. 

Bursaspor diri istekli başladı maça. Topa baskı konusunda agresif tutumları, taraftarı da oyunun içine sokma adına önemliydi. Yalnız beklenmedik anda Adriano'dan müthiş bir şut geldi. Hemde sağ ayakla jeneriklik yazdı! Ekong'un pozisyonunu kaybetmesi de gölün oluşumunda etkili oldu tabi. 

Bursaspor taraftarı güzel başladı ama rakibinin köşe vuruşu esnasında hal ve hareketleri hiç yakışmadı. Hakem takımları sahadan çekse, hükmen yenik saysa daha mı iyi? Taraftarlar bu hareketlerin yarar mı sağladığını sanıyorlar acaba...

Bursaspor fizik olarak hiç ezilmedi. Dakikalar geçtikçe üçüncü bölgeye de top taşımaya başladılar. Beşiktaşlı oyuncular aynı agresiflikle karşılık veremedi. Yusuf Erdoğan birden bire parladı sahada. Müthiş koşular yaptı topla beraber. Tehditkâr oyununa asist ile katkı da yaptı. Tutamadılar onu. Siyah beyazlılarda direnç ve hırs göremedim. 

Bugünün diğer kahramanı tartışmasız Harun'du. Lens ve Vanger Love'ın yüzde yüzlük pozisyonlarını çıkarmayı başardı. Negredo'nun golünde elinden geleni yaptı, yetmedi. Son yarım saat dışında ev sahibi iyiydi ama sonrasında puan için saldıran Beşiktaş üstünlüğünde geçti. 

Bugün Beşiktaş'ta kim iyi oynadı derseniz bir kişi gösteremem. Sanki bir doymuşluk var. Hakemi de unutmadan, Bursaspor'un bir penaltısını vermediği gibi, Lens'in de kontrolsüz hareketine kart bile çıkarmadı! Adil bir yönetim sergilemedi. Zaten bu hakemlerle ligin devam ediyor olması da mucize gibi bir olay. 

Beşiktaş'ta kafalar iyice yaklaşan Bayern maçında sanırım. Kötü Bursaspor defansını ve bunca eksiği görünce, Beşiktaş en az üç gol daha bulur dedim ama ilk golden sonra uyku moduna geçtiler, dediğim gibi Yusuf bir güzel uyandırdı onları. Sahi Beşiktaş'ın cuma sendromu vardı değil mi? Yine aynı senaryo. Beşiktaş gitgide zirveden uzaklaşıyor. Kadroya bakın, kağıt üzerinde kalite akıyor ama sahaya yansımadıktan sonra as duvarda kalsın. Beşiktaş bu sene ligde mutlu edemedi taraftarını.

Yorum Gönder

0 Yorumlar