EN RAHAT GALİBİYET ( GÖZTEPE BEŞİKTAŞ )


Haftanın en önemli maçıydı diyebilirim. Üst sıraları ilgilendiren maçta hoca çırak buluşması oldu. Şenol Güneş ile beraber iki şampiyonluk yaşayıp, ilk teknik direktörlük deneyiminde tüm dikkatleri üzerine çeken bir periyot çizdi Tamer Tuna. Beşiktaş Avrupa'da puanları toplamaya devam ediyor. Ligde çok parlak değillerdi son zamanlarda. Alanyaspor'u son anlarda geçebildiler. Göztepe de geçtiğimiz hafta Kasımpaşa deplasmanında yaralandı. En az Beşiktaş kadar puan ve puanlar lazımdı onlara da.

ATAN VE TUTAN

Binlerce taraftarının yarattığı müthiş atmosferle hızlı başlayan bir Göztepe vardı. İlk saniyelerde üst üste pozisyonlar buldular ama geçemediler Fabri’yi. Gel gelelim savunma zaafları daha ilk tehlikede hortladı. Talisca ceza sahasındaki tek oyuncu iken rahat vurdu ve öne geçti Beşiktaş. Göztepe takım savunmasını düzeltmezse, daha bu gibi benzer golleri çok görür kalesinde. İlk on dakika müthiş baskı kuran ev sahibi, geri düştükten sonra moral bozukluğu yaşamış olabilir. 

İlk on beş dakikadan sonra Beşiktaş için antrenman maçına döndü adeta. Göztepe’nin direnci düştü. Halil’i gördükçe Ömer Şişmanoğlu oynamaz mıydı diye düşündüm. Gerçekten zarar veriyordu takımına. Yenilen golde de kendisi sorumlu. Gouffran’ın sert şutunu aynı güzellikte çıkaran Fabri bir alkışı daha hak etti. İlk yarı futbolu iyi olan değil, atanı tutanı iyi olan önde bitirdi. Göztepe daha iyi olan taraftı ama pozisyonları değerlendiremediler.

KATLETMESENİZ OLMAZ!

Beşiktaş yorulmadan 3-0 öne geçti. Göztepe’nin bu savunma ile üst sıraları zorlaması, bu kadar puan toplaması süper iş. Beşiktaş yürüye yürüye orta alanı geçti, gollerde kaliteli oyuncular var tabi ama bu kadar kolay yenmez! Geldikleri gol oldu desem yeri. Sonra da kolay harcadıkları şanslar var. Bu sezon Beşiktaş’ın en rahat galibiyeti buydu. Hüseyin Göçek devreye girmese olur mu hiç? Hakemler sanki planlı, kasti yapıyorlar hatalı işleri. Futbolun katili Türk hakemleri diyorlar ya sonuna kadar hak veriyorum!

Gökhan Gönül’ün sarı kartını unuttular, Atiba’nın ceza sahasında çekmesine penaltı çalmadılar, Ghilas’ın golü buz gibi ofsayt, Talisca ceza sahası önünde bariz gol pozisyonunda düşürülüyor kırmızı kart yerine devam, en fazla sarı kart çıkması gereken anda da Leo atılıyor… Saydırıyorlar dostlar ne yapalım. Eğitilmez bunlar. Ne göz kalmış ne nizam ne psikoloji. Bitikler. Allah futbolseverlere sabır versin. Buna acilen bir çare bulunmalı!

Üst üste çok zor iki deplasmandan 6 puan çıkaran Beşiktaş zirve takibini sürdürdü. Futbol olarak iyi diyemem ama bireysel olarak işi bitirdi Beşiktaş. Fabri’de mıknatıs var sanki. Üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Tıpkı Monaco maçında olduğu gibi. Tamer hoca kötü kadro çıkarmış. Hamleleri de hep yanlış. Halil ve Selçuk resmen döküldü. Nasıl sabretti onlara vallahi helal olsun. Eksikler tabii ki etkilemiştir ama bu savunma ile üst sıralara tutunamaz Göztepe. Devre arasına kadar toplayabildiği kadar puan toplayıp, savunma bölgesi için transfer harekâtı başlatmaları gerek. Acilen!   

Yorum Gönder

0 Yorumlar