Gökhan Adem Yazdı: FUTBOLA MİLLİ MOLATFF 1. LİGDE 3. HAFTAYI GERİDE BIRAKTIK.ELAZIĞSPOR GERİDE KALAN 3 HAFTADA, 6 PUAN ALDI İLK HAFTA ALTINORDUSPOR’A KENDİ EVİNDE KAYBEDERKEN, DEPLASMANDA ESKİŞEHİRSPORU VE GERİDE BIRAKTIĞIMIZ HAFTA KENDİ SAHASINDA ANKARAGÜCÜNÜ MAĞLUP ETTİ.
GELELİM ANKARAGÜCÜ MAÇINA;
MAÇI KAZANMAK İSTEYEN VE MAÇA DAHA İYİ MOTİVE OLAN TARAF ELAZIĞSPORDU.HER NE KADAR MAÇIN KIRILMA ANI 19.DAKİKA’DA ANKARAGÜCÜNDEN KEHİNDA’NIN GÖRDÜĞÜ KIRMIZI KART OLSADA, MAÇI İSTEYEN TARAF ELAZIĞSPORDU.
BORDO BEYAZLILAR GERİDE BIRAKTIĞI İKİ MAÇA NAZARAN, ANKARAGÜCÜ MAÇINDA GEREK OYNADIĞI FUTBOLLA,GEREKSEDE HIRSIYLA DAHA İYİ GÖZÜKTÜ.
TOM VE TATOS BU TAKIMIN HÜCUM GÜCÜNÜN YEGANE İKİ İSMİ,HER ATAKTA VE HER GİRİLEN GOL POZİSYONLARINDA BU İKİ İSMİN ORTAKLIĞI VAR,ADETA BİR ELMANIN İKİ YARISI GİBİLER.BU İKİ İSİMDEN BİRİ EKSİK OLDUĞU ZAMAN,ELAZIĞSPOR OFANSİF GÜCÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE YİTİRİR,RAKİP KALENİN ADRESİNİ BULAMAZ ,BUNUN NEDENİ ELAZIĞSPOR’DA HER İKİ ÖN LİBERONUNDA  AYNI TİP OYUNCU OLMASIDIR.GEREK İZLANDALI ELMAR,GEREKSE ALPASLAN İŞİN DEFANSİF YÖNÜNÜ İYİ YAPARKEN,İŞİN OFANSİF YÖNÜNDE KAYIPLAR.HER İKİSİDE GELİŞTİRİLEN ATAKLARDA  VE KAZANILAN TOPLARDA OYUNU DİKLEMESİNE DEĞİL,YANLARA OYNUYORLAR OFANSİF OLARAK ETKİLİ OLAMAYINCA VE HÜCUM OLARAK YARATICILIKTA OLMAYINCA TATOS HEM YALNIZ KALIYOR HEMDE ALANI DARALIYOR.
ORTA SAHANIN TATOS’UN YÜKÜNÜ HAFİFLETMESİ GEREKİYOR, BENCE  ÖN LİBEROYA MUTLAKA OFANSİF BİR OYUNCU ŞART.
FORVET BÖLGESİNEDE TRANSFER GEREKİYOR, O BÖLGE İÇİN TRANSFER EDİLEN SOARES YETERLİ DEGİL,MERTAN’A GELİNCE HAREKETLİ BİR OYUNCU AMA LİGİNDE UZUN BİR MARATON OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK YETERLİ DEGİL FORVETE DE TAKVİYE ŞART.
ELAZIĞSPOR RAKİP ALANDA TOP TUTAMIYOR ÖZELLİKLEDE ARKASI DÖNÜK OYNAYABİLEN VE TOPU RAKİP CEZA SAHASI ÇEVRESİNDE TUTABİLEN, SON VURUŞLARI İYİ OLAN BİR SANTROFORA İHTİYACI VAR.
TABİ BİRDE BU İŞİN MADDİ BOYUTU VAR, TRANSFER YAPMAK KOLAY DEGİL LAFIN KISASI SALAVAT KUVVETE BAĞLI.
MİLLİ TAKIMIMIZIN 2018 FİFA DÜNYA KUPASI ELEMELERİNDEKİ GRUBUNDA OYNAYACAĞI UKRAYNA VE HIRVATİSTAN MAÇLARI İÇİN LİGLERE KISA BİR MOLA VERİLDİ.
ZANNEDİYORUM BU ARA BÜTÜN TAKIMLARA ADETA İLAÇ GİBİ GELECEK.HEM BİR NEBZE NEFESLENMEK ADINA, HEMDE TRANSFER DÖNEMİNİN SON GÜNLERİNDE EKSİKLERİ GÖRÜP GEREKLİ GÖRÜLEN YERLERE TAKVİYE YAPILMASI İÇİN, BİRDE UYUM SORUNUNU AZA İNDİRMEK İÇİN BU ARAYA İHTİYAC VARDI.
SEZEN AKSUNUN SÖYLEDİĞİ GİBİ ‘ZAMAN SADECE BİRAZCIK ZAMAN’
HOŞÇAKALIN...

Yorum Gönder

0 Yorumlar