DAHA İYİSİNİ İZLEDİK ( GALATASARAY KASIMPAŞA )


Antalya'dan puan kaybıyla döndükten sonra, taraftarlar gereksiz bir karamsarlığa tutuldu. Puan durumu ve konuşulanlar o kadar tutarsızdı ki kendimi sorgulamaya başladım. Bireysel olarak bazı isimler de hedef alındı. Özellikle Selçuk. Bu deplasmanda, son iki sezonda sahaya yansıyan kötü futbol oynandığı için belki de tepkiler. Linnes sakatlığı nedeniyle Latovlevici'ye bıraktı yerini. Onun performansını merak ettiğim kadar, Kasımpaşa'nın yeni iki yıldızı Trezeguet ve Neumayr'ı da merak ettim bu maç. Müthiş bir izlenim bıraktılar geçtiğimiz dört hafta. Neredeyse vurdukları gol olmuştu. Anlaşılan Feghouli daha hazır değil ki Tolga sol kanatta devam ediyor. O da kadroya girince, her mevki asıl oyuncularla sahaya dizilecek.


HÜCUMU BİTİREMEDİLER


Müthiş tempolu başladı maç. Galatasaray çabuk boşluk verdi arkada. Eğer dikkatli olsalardı, ilk dakikalarda öne geçebilirdi Kasımpaşa. Topa baskı kaldığı yerden devam ediyor. Galatasaray'ı da maçın başında gol hatta gollerden eden Garry Rodrigues oldu. Pas ve şut konusunda becerikli değildi ve iyi başlamadı oyuna.


Latovlevici sol kanada farklı bir hava kattı. Linnes sağ ayaklı olduğu için orta yapamıyordu oradan. Sarı kırmızılılar rakibini boğdu yarı sahasında. Mariano'nun hücuma en çok destek verdiği maç diyebilirim. Belki de ilk isabetli şutunu attı. Galatasaray Gomis'in pozisyonuna kadar hücumları çok kötü bitirdi. Yalnız çok kaliteliydi golü. Bazı pozisyonlarda hakkını yemeyeyim, kaleci Ramazan başarılıydı. İlk yarı eşitlikle sonuçlansaydı, daha da zor bir maç olurdu ev sahibi adına. Sadıku'nun şutu vardı golden sonra. Gol olsa haftanın en güzeli seçilecekti belki.


KRALLIĞA YÜRÜYOR


Diğer maçlara göre Galatasaray'ın oyununda coşku düşüktü. Pas kalitesinde de azalma gördüm. Kasımpaşa'nın mücadelesini beğendim. Şans yanlarında değildi. Muslera'nın boşa çıktığı top ağlara gidebilirdi mesela. Yan top zaaflarına yenisini ekledi. Kaleyi bulsa maç sonu yine Muslera konuşulacaktı. Gomis Sivasspor maçının tekrarını yaşadı bir nebze. Çok ofsayta düştü yine. 


Tudor bu sefer cesur davranmayı hatırladı. Feghouli Tolga değişikliği ben hücuma devam edeceğim demek. Çünkü Garry asıl mevkisi sola, Feghouli de sağa geçti. Bu zenginlik ikinci golü de getirdi ve rahatladı ev sahibi. Yalnız Serdar Aziz'e ayrı bir parantez açmak lazım. Denayer transferi ona yaramış. Savunmada sağlam durduğu gibi, Gomis'e ikinci golde harika bir servis yaptı. Belhanda henüz gösteremedi kendini. Topsuz alanda yaptıklarını göz ardı etmeyelim. Gollerde de katkısı vardı ama oyun içerisinde çok kayboluyor. O mevkinin çıtası belli. Kaybedilen puanlarda taraftar suçlu arar. Geçtiğimiz hafta o da bazı kesimlerden nasibini alanlardandı. 

Gomis birer ikişer yazıyor golleri. Böyle giderse Galatasaray bir gol kralı daha çıkaracak. İyi hoş ama, bazı zaafları bu galibiyet gölgelememeli! Göze hoş gelen futbolu devam ettiriyorlar fakat bugün yaptıklarından çok yapamadıklarını çalışması lazım sarı kırmızılıların. Eğer doğru işleri yapsalardı, ilk yarıda kopardı maç. Kasımpaşa geçtiğimiz maçlara göre az şut attı. Defans arkasına atılan toplarda sonunu getiremediler. Yoksa bugün kesin gol bulurlardı. Ben Kayserispor maçında gösterilen performansı göremedim. Elleri patlarcasına alkış yapmıştı o akşam taraftar. Bu Galatasaray'ın daha iyisini seyretmiştim. Yine koştular, coşkuluydular ama bu maç yarısı boşa gitti. Kazanırken eleştiri duymak taraftarı daha da aydınlatır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar