FENERBAHÇE’YE ÖZGÜ ( FENERBAHÇE ÇAYKUR RİZESPOR )


Son dakikada gelen derbi galibiyeti ikincilik açısından büyük moral oldu takıma. Gerçi oyun olarak sınıfta kalmış olabilirler ama maçı kovalamaları takdir edilmeli. Hafta içi Türkiye kupasında da avantaj denilebilecek skor aldılar. Düşme hattında bulunan rakibi karşısında zorlanacağı beklenmiyordu.

ATMOSFER KAYBOLDU

Volkan, Van Persie ve Kjaer'in yokluğunda, erken gol stres yaşanmasına mahal vermez normalde. Nitekim Danimarkalı stoperin olmadığı maçlarda, sarı lacivertlilerin rakip fark etmeksizin zorlandığını hatırlatırım. Konuk takım yediği erken gole rağmen, hiçbir şey olmamış gibi, özgüvenli şekilde atak yapma gayreti içerisinde oldular. Dediğim üzere Kjaer'in olmadığı savunma, çok kötü bir hata ile ağlarından çıkardı topu. Gerçi Kjaer olmasa bile Şener'in yaptığı hata kabul edilemez.

Bilmiyorum dikkat ettiniz mi; artık Kadıköy'e gelen takımların ayakları titremiyor! Atmosferini kaybetti stat. Eşitlik golünden sonra bile, Rizeli oyuncular yarı sahasına kapattı ev sahibini. Eskiden bu görüntüye rastlayınca şaşırırdık. Artık tuhaf gelmiyor. Ayrıca ceza sahasında yaşanan karambolde, Mehmet Topal'ın Kweuke'ye yaptığı kontrolsüz harekette, penaltının es geçildiğini söylemeliyim.

FABİANO UMUT AŞILADI

Ozan Tufan Fenerbahçe forması giydiğinden beri, ilk defa sağ bek pozisyonunda görev yaptı. Zaten alt yapıda o mevkinin oyuncusu olarak büyüdü.  Ama neden? Şener’in bir sakatlığı yoksa ceza mı verdi acaba? Eğer keyfi bir değişiklikse, bu hamleyi takımına eksi yazarım. Kalan dakikalarda daha fazla rakip yarı alanda göründü ev sahibi. Fakat gol için doğruları pek uygulayamadılar. Sürpriz bir gol yiyebilirlerdi. Cepheden beklenmedik şutu müthiş çıkardı Fabiano. Kırılma anlarından biriydi. Hele arkasından karşı karşıya önlediği gol hayatiydi. Diğer yandan bakarsak Kweuke’nin kaçırdığı gol, düşme hattında bulunan takımı için intihar nezdinde…

Fabiano’nun sakatlığıyla aynı anda hamle şansı bitti Advocaat’ın. Son dakikalara baktığımda, öyle müthiş bir baskı, muazzam gol girişimi göremedim ev sahibinden. Daha çok galibiyete yaklaşan takım konuk Rizespor’du. Sürekli savunmayı hazırlıksız yakalama gayretleri vardı. Zaten final pasları ve son vuruşlarda becerikli olsalardı, belki son dakikalara iki farklı önde bile girebilirlerdi.


Çaykur Rizespor kalecisi bende varım dedi adeta. Gökhan Akkan’ın 85. dakikada yaptığı kurtarış, golleri kaçıran arkadaşlarına mesajdı aslında. Ama onlar ihanet etmek istedi. Önce sarı kartı olmasına rağmen, saçma sapan bir hareket ile attırdı kendini Saadane. Ardından kendine özgü olan işi yaptı Fenerbahçe. Son dakika golü. Emenike ve Hasan Ali’nin katkısı çok. Sow uçurdu kanaryayı. Hani bir şekilde golü bulur hissi var ya o sarı lacivertlilere özgü. Şans değil alışkanlık gibi. Son iki maçta dört puan kazandılar bu şekilde. Rizesporlu oyuncular ligde kalmak istemiyoruz oyununu oynadı ikinci yarı. Fenerbahçe ise ikinci olma yolunda çok önemli bir adım attı. Fakat Beşiktaş derbisi öncesi Mehmet Topal’ı kaybettiler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar