SAKAT GALİBİYET ( FENERBAHÇE OSMANLISPOR )


Bugün çok duygusal bir gün. Lens mecbur olmamasına rağmen, babasını kaybedip cenazesinde olması gerekirken, geldi ve çıktı maça. Bu adam kulübün beş yıllık oyuncusu değil. Sadece kiralık sözleşmeye sahip. Burada vurgulamak istediğim; aldığı parayı hak etmek, büyük oyuncu nasıl olur, bunu gösterdi Jeremain. Tabi çıkmasa kimse niye demezdi. Allah sabır versin koca yürekli. Hafta içi kupa maçında gösterdiği performansla, forma için kanıtladı kendini Fernandao. Bana göre de şuan kadro içerisinde, oynamayı en çok hak eden kişi. Zirveden çok uzaklaştılar. Advocaat gerçekçi bir hedef belirledi; ikincilik. Bugün her yönden benzer durumda olan iki ekibi izledik. Hem ligde istikrarsız sonuçlar alan hem de karşı atağı iyi uygulayan ekipler.

HEPSİ SARI KARTLIK!

Hızlı başlayan konuk ekip oldu. Regattin önce direğe sonra Fabiano’ya takıldı. Takımının en iştahlısı olarak göze çarptı hücumda. Kadıköy’de karşı hamle yapmayacak değil herhalde sarı lacivertliler. Onlarda hücuma yöneldiler ama nasıl? Yine Lens’i kullanarak. Tıkılıp kalıyorlar onun kanadına. Hücuma alternatif kazandıramıyorlar. Allah’ı var, Hollandalı da her aldığı topun hakkını veriyor. Fakat sayısını aklımda tutamadığım kadar, öyle fauller ile durduruluyor ki hepsi sarı kartlık hareket! Birincisi ikincisi yok. İlk yapılan da son yapılan da aynı. Gel gelelim çoğu cezasız kalıyor. Hani bir spekülasyon vardı, filan oyuncunun hareketlerine kart verilmiyor diye. Lens’in pozisyonlarına bakınca, yeni bir hakem zaafı türetebilirim. ‘’Maruz kaldığı faulleri cezasız bırakılan oyuncu.’’

Karcemarskas da geri kalmadı Fabiano’dan. Hele Souza’nın şutuna bir refleksi var ki rüştünü ispat eder cinsten. Konuk ekip N’Diaye ile rakip yarı alana iyi top taşıdı. Özellikle ilk yarının son 15 dakikasında üstünlük tamamen el değiştirdi. Fenerbahçe’nin sezon başından beri var hücum zaafları. Referans olarak gösterebileceğim maç, bir elin parmaklarını geçmez. Osmanlıspor takdir edilecek bir takım. Millet havuzda selfie yaparken onlar ön eleme oynuyordu. Bugüne kadar fizik güçlerini korumaları müthiş bir olay. Üstelik atak girişimleri yerden daha sık olan bir takım ve saha zeminleri berbat. Bu handikaplarını unutmamak gerek.

NEREDE ESKİ KADIKÖY

Bugün anladım ki Fenerbahçe taraftarı Lens kadar fedakâr değil. Hadi onu geçtim, yönetimi istifaya davet etmeye bile gelmemişler. Böyle olmasını istediğimden değil, genelde oluşan tepkilerden. Fenerbahçe Kadıköy atmosferini kaybetti bilmem farkında mısınız? Buradan bahsederken, bilmem kaç maç galibiyet serisi veya kaybetmeme sayıları gelirdi gündeme. Şimdi gelen geçen puan alıyor…

Fenerbahçe bugün Bifouma’ya duacı olmalı. Takımının bütün hücumlarını sabote etti desem ağır olmaz. Gerek final pası gerek ceza sahasında şanslar olsun, eline yüzüne bulaştırdı pozisyonları. Mustafa hoca çok sabretti ona. Üçüncü beceriksizliğinden sonra alırdım onu oyundan.

Fenerbahçe taraftarı Fernandao’yu niye ıslıkladı anlamadım. Evet, kötü bir gol kaçırdı ama üç gün önce de kupada turu garantileyen golleri attı. Bir pozisyonla oyuncu ıslıklanmaz. Bugün öyle goller kaçırdı ki Osmanlıspor, başına bir şey geleceği çok belliydi. Son dakikalarda saldıran Fenerbahçe sonunda buldu golü. Ankara temsilcisi böylece Lens’e bir hediye vermiş oldu. Yalnız golde birden fazla hakemlik pozisyon var. Hem Skrtel savunma oyuncusunu tutuyor hem de Mehmet Topal açık şekilde eliyle kontrol etti topu. Tribünden bile görülecek pozisyonda Alper Ulusoy doğruyu veremedi.

Karcemarskas’ın emeklerini, önündeki on kişi heba etti bence. Golün nasıl olduğu beni pek ilgilendirmiyor. Müsait pozisyonları cömertçe harcadılar. Gol böyle gelmese iyi hava yaratırdı da elle atılması pek hoş olmadı. Sevinemedi zaten Mehmet. Bir an secde yaptı zannettim. Mehmet’in sporcu kişiliğini biliyoruz. Bu golü iptal ettirmemesini yadırgamam. Bu dakikada kimse iptal ettirmezdi bence. Hakem süzmeliydi net anı. Bu onun suçu değil! Sakatta olsa galip geldi Fenerbahçe. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar