İTANJE'IN HÜKMÜ (FENERBAHÇE ADANASPOR)


Advocaat ile başlamak istiyorum. İlk geldiği gün ki halinden eser yok artık. Gerçekten övülecek işler yapıyor. Buyurun Aatıf meselesi. Tüm kamuoyuna sorun çıkarıyor gibi yansıtıldı. Hâlbuki gitmek istememesi çok normal. Başkalarının yapmadığı gibi(!) oyuncusuna basın karşısında nasıl sahip çıktı gördünüz mü? Büyük alkışı hak ediyor. Bugün de onu ilk on bir başlatarak iyice güven aşıladı. Fenerbahçe taraftarını anlamıyorum. Neden stadyum bu kadar boş? Takım bekleneni fazlasıyla veriyor son zamanlarda. Bu sorunu aşmaları lazım. Ev sahibin eksik çok. Adanaspor ise kırmızı bölgeden kurtulma adına çırpınıyor.

ŞOK ETKİSİ

Adanaspor'un maç başında ikiye bir yakaladığı pozisyon çok kritikti. Golü atabilseler çok farklı bir hal alırdı mücadele. Adana ekibi Lens'e önlem almış. Biraz sinirini bozdular. Josef'in ceza sahasında yerde kaldığı pozisyonu es geçti hakem. Tereddütsüz penaltı kararı verilmeliydi.

Bu maç Kjaer'i arıyacaklarını hiç sanmazdım. Karşı atakta yenilen gol büyük hata içeriyor. Resmen davetiye çıkardılar. Adanaspor gerçekten takdire şayan bir oyun yansıtıyordu sahaya. Bu performans ev sahibinde şok etkisi yarattı şüphesiz. Öne geçmelerine rağmen, güçlü rakibini karşısında tempoyu da düşürmeye çalışmamaları enteresan. İşte bunu uygulamayan konuk takıma Fenerbahçe gibi bir takım mutlaka keser cezayı. Baskı sonuç verdi ve karambol de eşitliği sağladı Mehmet Topal. Adanaspor'un çözüleceğini düşünenler yanıldı. Üç puan için geldiklerini ilk düdükten itibaren özverileriyle gözler önüne serdiler.

FUTBOL AYAKTA OYNANIR

Hem geride hem de Mehmet Topalsız çıktı ikinci yarıya çıktı sarı lacivertliler. Adanasporlu oyuncular psikolojik olarak geri çekildiler. Fakat ev sahibi oyuncuları, kendilerinden beklenen baskıyı sağlayamadılar. İlk yarıda ki Adanaspor kayboldu adeta.

Yine de Fenerbahçe oynadığı oyunla yenilmeyeceğini belli ediyordu. Bu özveri Adanasporlu oyuncuları sürekli hataya zorladı. Bunun üzerine oyunu çirkinleştirdi konuk ekip. Yerden kalkmadılar desek yeridir.

Adanaspor'a bir puanı kaleci İtanje getirdi. Muazzam kurtarışlarıyla maça damga vurdu. Tribünler hiç pozitif değil. Protestolar maç bitmeden başlamamalı. Ben Adanaspor'un Fenerbahçe'den daha iyi hazırlandığını düşünüyorum. Bu beraberlik, Fenerbahçe kötü diye değil, Adanaspor çok iyi diye yorumlanmalı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar