Ahmet Ergüç Yazdı: SADECE BAŞLADIK

Maç, saha içi değil saha dışıyla gündemde kaldı.


Yine o alındı bu alınmadı meseleleri nerelerden geldik kahramanlıkları. Şimdi başlangıç zamanı nidaları. İşin ilginç tarafı bu , rakibin Kosova gibi bir takım olmasından değildi.Biz son dönemde rakip kim olursa olsun bunları konuşur olduk.

Saha içinde ise yeniden dönen oyuncuların da olduğu kadroyla başladık. Kosova klasik son torba takımlarından farklı. Kadrosunda çok üst düzey liglerde olmasa da önemli futbol liglerinde oynuyorlar. Bu maçta Selçuk , Oğuzhan ,  Hakan orta sahası hücum yönünden ne kadar beklenti veriyorsa savunma açısından da bir o kadar endişe veriyordu. Kosova ön alanda oynatmadı. Bunda Oğuzhan'ın etkisizliği ve oyun merkezinin kırılgan bir oyuncu olan Volkan'a kayması etkiliydi. Kosova iyi kontra atağa çıktı.Son paslarda dikkatli olamadılar  ama yine de kritik dakikada net fırsatı buldular. 45 artıda golü yesek maçın zorluk derecesi daha da artardı. 
İkinci yarı Yunus , Oğuzhan'ın veremediğini hemen verdi ve gol geldi. Kosova ne olduğunu anlamadan gelen 2. gol maçı kopardı
Fikstüre göre ilk 3 maçta beklenen Hırvat mağlubiyeti Ukrayna galibiyeti ve İzlanda'da beraberlik gerçekçi ihtimaldi. Yani 4 puan biz 2 puan aldık kaybedilmiş fazla bir şey yok. Kosova , Finlandiya ,Kosova fikstüründen 9 puan bizi iyi yere getirecek. Bu süreçte Hırvatistan ile İzlanda 2 kez karşılaşacak.Yani Eylül ve Ekim'e işin içinde göreceğiz. Bakalım zaman bize neler gösterecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar