Müslim Akil Avci, Elazığspor-Giresunspor Maçını Değerlendirdi: ‘’Mücadeleyi Alkışladım’’


Maç sonunda Elazığspor’un galibiyetini değil mücadelesini alkışladım. Beş haftada iki galibiyet alan Elazığspor, belki de sezonun en iyi maçını çıkardı. Geçen haftalarda ‘bitirici’ sorunu yaşayan Elazığspor, sistem değiştirerek bu sorunun üstesinden gelmeyi planladı ve başarılı oldu.
Bir taktisyen olmadığım için çok fazla taktike girmek istemiyorum ama 1-2 şeye değinmeden edemeyeceğim.

Öncelikle Ali Fırat- Mehmet Yiğit ikilisini çok beğendim. Ali, stoper bir oyuncu ama sağ bekte de oynuyor. Mehmet de stoper ama bekte de görebiliriz. Bu iki oyuncunun bu özellikleri Elazığspor’a bu maç oldukça katkı sağladı. Ali Fırat, sağdan bindirdiğinde Mehmet stoper oynadı, bazı pozisyonlarda ise Mehmet Yiğit, sağ bekten bindirdi ve bu pozisyonlarda Ali Fırat, stoper pozisyonuna geçti.
 Hakan Bilgiç, 2013 yılında Brussels takımında oynarken ileri uçlarda forma giyen bir isimdi. Elazığspor’da sağ bekte oynamaya başladı. Kötü performanslar sergilemedi fakat asıl pozisyonuna geçince gösterdiği performans aşikâr. Hakan Bilgiç’in sol açıkta gösterdiği üstün performans Onur Güney’i de etkiledi. Bugünkü maçta Onur Güney-Hakan Bilgiç ikilisi çok güzel bir performans sergiledi.

Murat Kayalı,fiziksel olarak güçlü bir oyuncu değil ama bunu avantaja çevirmeye çalışıyor. On numara pozisyonunda tıpkı yıllar önceki Arif Şahin gibi kritik fauller alarak eksiğini kapatıyor.
Tom; Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi görmüş bir oyuncu. Yapması gerekeni yapan bir isim. Her maç üst düzey performans sergiliyor.

Ömer Yıldız, namı diğer; Genç Ömer. Bu görüşe katılmıyorum. 21 yaşındaki bir futbolcu genç değildir, olgundur. Ömer bu maç oldukça iyi performans sergiledi. Ayak bileklerine hakim oluşu rakip savunmayı zor durumda bıraktı ve takıma fauller aldırdı. Stoperlere oldukça baskı yaptı, hataya zorladı.  Belki golü yok ama ben bugün Ömer’i beğendim. Ömer’in TFF’de kayıtlı 116 resmi bulunuyor. Bu maçlarda toplam 48 golü var. 32 yaşındaki Kenan Şahin, 221 maçta 24 gole sahip. Siz olsanız hangisini oynatırsınız? Ben Ömer kararını doğru buluyorum.


Genel olarak Elazığspor, her geçen gün daha da ileri gidiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar