Murat Altun yazdı: NASİP OLMADI (FENERBAHÇE KAYSERİSPOR)


Hollandalı çalıştırıcı henüz şekillendiremedi kadrosunu. Mehmet Topal’ın cezası çok zamansız oldu diyebilirim. Şuan kadronun en tedirgin eden bölgesi orta saha. Taraftarların hala transfer ısrarı sürüyor bu bölge için. Haksız değiller. Alper doğru seçim. Eksikler yüzünden pek alternatifi yoktu zaten. Takım henüz istenilen düzeyde değil. Lakin bu Advocaat’ın kusuru değil, onu yaz başında getirmeyen yönetimin…

BASKI KURAMADILAR

Fenerbahçe karşısında çok motive bir rakip buldu. Sahanın her yerine bastı sarı kırmızılılar. Çoğu zaman topa sahip olup, ev sahibini yarı sahasında sete döndürdüler. Fenerbahçe eskiye nazaran pozisyon vermeyen kimliğini kaybetmiş görünüyor. Yetenekli ayaklarıyla topu rakip kaleye taşımaya çalışsa da istenilen düzeyde etki etmediler. Nakoulma önderliğinde savunmayı bir hayli zorladı Kayserispor. Hiç çekingen değillerdi. Rakip yarı sahada bile pas yapabildiler. Galiba Advocaat takımı kurana kadar, cenemesini taraftar çekecek.  

Bu karşılaşmanın senaryosunu önceden kimse tahmin edemezdi. Kâğıt üzerinde tüm futbol severler Fenerbahçe’nin rahat kazanacağını öngörmüştür. Kim derdi ki uzun boylu savunmanın arasından kısa boylu bir oyuncu Kadıköy’de yan toptan iki gol atacak, serbest vuruştan Kjaer muazzam bir serbest vuruş golü atıp, dakikalar sonra direkt kırmızı kart ile oyun dışında kalacak. Art arda çıkan kartlar ve gelen goller oyuncuları sinir harbine sevk etti maalesef. İki takımda duran top savunması yapamadı. Ozan ve Welliton’un ikinci golü birbirinin kopyası oldu katılırsanız. Bomboş pozisyonda yaptılar kafa vuruşlarını. Yalnız Kjaer’in kırmızı kartından önce ceza yayında Stoch’a yapılan bir müdahale var ki çok tartışılır.

KAZANMA ARZUSU

Karşılaşmanın genelinde Kayserispor bir kişi fazla olsa da topa daha çok sahip olan, pozisyonlara baktığımızda net fırsatlar yakalayan Fenerbahçe. Müthiş efor sarf ettiler galibiyet sayısı adına. Bazen şans yanlarında olmadı bazen de Ahamada’ya takındılar. Stoch’un şutunda, foto muhabirlerini çalıştırdı resmen Fransa uyruklu kaleci.

İki çalıştırıcı da tuhaftı bu akşam. Topu ileri taşıyamayan Fenerbahçe’de, Advocaat iki tane ‘tartışılan’ santraforunu oyuna alıp, rakibi zorlayacak Emenike ve Volkan’ı aldı dışarıya. Hakan Kutlu ise kazanmayı hiç düşünmemiş ki 80. Dakikaya kadar değişiklik yapmayıp, oyuna sadece zaman geçirme adına yaptı müdahalelerini.


Son 10 dakika iki tarafa gitti geldi maç. Yalnız ne yaptılar ne ettiler, iki tarafa da nasip olmadı galibiyet. 90+ da öne geçip dakikalar sonra yediği golle yıkıldı Kayserispor. Tarafsız olarak insanlar adrenalinden, heyecandan, gollerden zevk almıştır ama 4. yıldız beklentisiyle, hayaliyle sezona başlayan Fenerbahçe taraftarına kimse anlatamaz bu kaybedilen 2 puanı! Milli maç arasında yönetim kurulu OHAL ilan etmeli. Koca yazı doğru idare edemeyenler bu saatten sonra neyi doğru yapar bilemiyorum…

Yorum Gönder

0 Yorumlar