Beşiktaşlı Voleybolcu Nazlı Alkan Sporda Manşet'e KonuştuBeşiktaş'ın başarılı voleybolcusu Nazlı Alkan Sporda Manşet'e konuştu.


Kendinizi tanıtır mısınız ?

Adım Nazlı Alkan 12 Eylül 1996 doğumluyum 1.88 boyundayım pasör çaprazı mevkiinde 12 yıldır görev yapıyorum. 4 yıl kadar Narlıdere belediyesinde oynadım ardından Marmaris belediyesinde 1 yıl   daha sonra arkas spor’da 3 yıl oynadım bu yılda Beşiktaş spor kulübüne transfer oldum

Voleybola nasıl başladınız ?

6 yaşında Narlıdere belediyesinde spor okullarında başladım.

Kariyer hedefleriniz nelerdir ?

İlk önce milli takım forması giymek daha sonrasında da nedenini bilmiyorum ancak yurtdışında oynamak çocukluğumun hayalidir.

Beşiktaş ile hedefleriniz  nelerdir ?

Tabi ki de her takımın da istediği gibi iyi sonuçlar elde etmek istiyoruz bu sezon takımımızın adına iyi sonuçlanmadı ancak iyiye doğru gideceğimize inanıyoruz

Unutamadiginiz maç var mı ?

Bu yıl 1.lig de ilk defa Eczacıbaşı maçında ilk 6 oynadım sahanın en küçüğü olmama rağmen iyi isler çıkardığımı düşünüyorum o heyecanı hiçbir zaman yaşayamam sanırım, benim için güzel ve eğlenceli tecrübe oldu Maja Poljak, Neslihan Demir, Esra Gümüş gibi değerli insanlara rakip olmak paha biçilemezdi doğrusu.

Yaşadığınız komik olay var mı ?

Sporcuların değimiyle çizgiye takılıp düşmüşlüğüm oldu :) okul takımı maçında pasörümüz Cansu maç içinde bana pas attı topu vurdum, oyun devam ediyor tabi geri geri açılırken çizgiye takılı düştüm ardından Cansu tekrar bana pas attı ve top bizim sahada kaldı o da ne olduğunu anlamadı arkasına döndü ve ben yerdeyim herkes güldü doğal olarak güzel anılar bunlar voleybolu bu yüzden çok seviyorum iyi kötü bir sürü anımız oluyor :)

Takımdaki en iyi anlaştığınız isim kim?

Takımdaki herkesle aram iyidir aslında ama özellikle anlaştığın kimler var derseniz Seray abladır. Yapılarımız ve karakterlerimiz aynıdır yani birçok şeyimi onunla konuşabiliyorum

Beşiktaş'ın feda sezonu sizi etkiledi mi?

Bir çok kulüpte olabilecek şeyler bunlar ama yöneticilerimiz olsun başkanlarımız olsun ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Voleybol dışında özel hayatınızda neler yaparsınız?

Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi sinemaya gitmeyi çok seviyorum diğer bos zamanlarımda ise hem  dinleniyorum hem de genelde evde yemek yapıp yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum, mutfakla ilgilenmeyi çok seviyorum.

Antrenörünüz hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim ?

Antrenörüm Erkan abiyi çok seviyorum şakacı esprili ve de çok sempatik birisi iyi antrenman yapıyoruz eğlenceli ve güzel antrenmanlar

Sporda Manşet i takip ediyor musunuz?

Takip ediyordum ancak yoğun tempolu dönemlerde olduğumuz için bu aralar pek bakamıyorum üzülerek.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı ?


Bu güzel röportaj için Sporda Manşet ailesine çok teşekkür ediyorum :)

Röportaj: M. Akil Avci

Yorum Gönder

0 Yorumlar