Yatarak Para Kazanmak Yok!İşte BU..!Beklediğim karar çıktı ve yabancı sınırı kalktı. Türk futbolcular isyandalar, bir nebze de olsa haklılar. Ülke dolacak yabancı ve futbolcular kulüp bulmakta zorlanacaklar. Şu an bi Türkiye’ye bakar mısınız? Kulübede oturup milyon Eurolar kazanan futbolcular ligimizi işgal ediyor. Bosna, Danimarka, Norveç gibi ülkelerde milli forma giyen futbolcular ülkemize 100-150 bin euro’ya geliyorlar ve bi o kadar maaş alıyorlar yıllık. Ülkemizde yetenekli bir Türk bulursanız PTT’de kulübü de kendisi de ister milyonlar.

Ondan sonra yabancı neden serbest?


Sen iki asist yaptın diye Süper Lig kulübünden ya da büyük kulüpten milyonlar isterken rahattı demi.!
Yabancı sayısı kısıtlı olunca Türk futbolculara etmediği paralar veriliyor. Futbolcular kendini bir şey sanıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray böyle futbolcularla doludur. Eğer yabancı serbest olsaydı kulübede oturan Mehmet Topuz için Kayserispor’a 15 milyon Euro verilmezdi. Ya da rakibi olmadığı için rahat bir tutum sergileyen Selçuk İnan olmazdı.

Bu yeni kural ile Türk kulüpleri mali açıdan ve başarı açısından olumlu yönde etkilenecek.  Elindeki Türk futbolcular kadroya girmek için çalışacaklar, kendini geliştirecekler. Bu sayede Türk futbolu da gelişme içine girecek.

Peki Türkiye’de şans bulamayan futbolcular ne yapacak?

Futbol Türkiye’den ibaret değil ki. Başka ülkelere gitsinler. Buna cevap hazır: Kolaydı zaten..! Kolay iş değil evet ama uluslararası arenalara açılmak lazım, kendini geliştirmek için. Yoksa başka iş bul. Herkes futbolcu olmak zorunda değil. Zorlukları göze almayacaksanız yapmayın bu işi..


M. Akil Avci

Twitter: M.Akil Avci

Yorum Gönder

0 Yorumlar