Yanılmaz Ne Yapsın?!
Yazıma başlamadan belirtmek isterim hiçbir siyasi ve dini oluşumla bağlantım ve sempatim yoktur. 
Son günlerde Elazığ'da hareketli saatler yaşanıyor, sebebi belli: Elazığspor.

Kulüp başkanı Selçuk Öztürk'ün açıklamaları ortalığı karıştırdı. Destek görmediğini belirtti, vekillere, valiye, belediye başkanına yüklendi. Bu da Elazığspor taraftarını ateşledi belki de sadece belli bir kesimi istemeyek de olsa ateşledi.. 
İç sahadaki Adanaspor maçında tribunler siyasileri istifaya çağırdı ya da çağrıltıldı...  
Geçenlerde Elazığ belediye başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığspor'a maddi destek vermeyeceklerini açıkladı ve yine ortalık karıştı. Kayyumdaki Elazığspor'u hatırlayın. Selçuk Öztürk bırakınca kimse sahip çıkmadı. Daha sonra Vali ile görüşen Yanılmaz yeni yönetim kuracaklarını açıkladı çok geçmeden Öztürk başkan adaylığını açıkladı. Bunda bir çelişki yok mu? Bırakan Selçuk Öztürk neden geri aday oldu? İşte bu işin arka yüzü. 
Akın Şatıroğlu döneminde siyasiler tribünde değil miydi ? Sorun Yanılmaz'da mı şimdi ? Sorun başka yerlerde aranmalı bence. Arka planda bir şey var ve bu bilinmiyor. Tüm suç siyasilere atılıyor çünkü kolay olan şey bu. Şimdi de misilleme yapılıp passolig ücretsiz dağıtılıyor. Belediye'nin umrunda mı? 
Değil.. 
Ama olmalı. Çünkü Elazığspor, Elazığ'ın marka değeri. Trabzon şehri Trabzonspor sayesinde gelişti. Takımlar şehirlere çok şey katar. Geçen sezon Elazığ'a gecen Acun Ilıcalı'yı hatırlayalım. Elazığ'a yatırım yapma aşamasına geldi, olmadı o ayrı mesele. Elazığspor hepimizin. Elazığ belediyesi arka plandaki zıtlıkları aşmalı. Ha Selçuk Öztürk iyidir kötüdür o ayrı ama Elazığspor, Elazığ'ındır. Benimdir, senindir, belediyenindir, herkesindir... Herkes taşın altına elini koymalı Belediye Başkanı dahil. 
Vekiller ve vali de. Seçim önceleri Elazığspor atkısı sallamak yetmiyor. Bu kulübe destek gerek destek..! 
Taraftar - derecelere rağmen tribündeki yerini alır belki son parasıyla maça gelir ama başkaları da destek vermeli artık... 
M. Akil Avci
twitter: M. Akil Avci

Yorum Gönder

0 Yorumlar